Са задовољством вас обавештавамо да нам је прошле године огледни смер ТЕХНИЧАР ЗА ГРАФИЧКУ ПРИПРЕМУ ушао у редовна занимања и да нам је одобрен упис два одељења тог образовног профила (укупно 60 ученика).
Смерови ТИПОГРАФ и ТЕХНИЧАР РЕПРОДУКЦИЈЕ су у процесу модернизације обједињени у образовни профил ТЕХНИЧАР ЗА ГРАФИЧКУ ПРИПРЕМУ и од прошле године их не уписујемо .
Свима који су намеравали да упишу смерове ТИПОГРАФ или ТЕХНИЧАР РЕПРОДУКЦИЈЕ препоручујемо модеран и иновативан смер ТЕХНИЧАР ЗА ГРАФИЧКУ ПРИПРЕМУ

типо

ТИПОГРАФ
(од ове године у оквиру смера ТЕХНИЧАР ЗА ГРАФИЧКУ ПРИПРЕМУ)

Програми за овај образовани профил оспособљавају ученике да уносе и обрађују текст и слику на рачунару, како би се формирале нпр. странице: књига, новина, часописа итд.

''На овај смер сам се уписаозато шсто готивим рад на компјутеру, и зато што су моји тата и сестра завршили исти смер, а друга сестра похађа четврту годину''.
Глигоријевић Владимир III-2
''Овај смер ми се свиђа зато што се доста ради на компјутеру ".
Сања Живковић III2